בפעם הבאה שאומרים לכם שעשיתם טעות, תענו שאולי זה דבר טוב.
זאת מכיוון שללא חוסר השלמות, לא היינו קיימים.

- סטיבן הוקינג

תלמידים מספרים על יוקיוב:

עדי לוי

ציון סופי: 97

שמי עדי לוי, בוגרת מגמת פיזיקה במסגרת התיכון הווירטואלי. 

סיימתי את לימודי הפיזיקה בציון סופי 97 ב"ה. 

הציון הזה, שציינתי למעלה, ממש לא הגיע מעצמו. הוא דרש ממני הרבה השקעה, משמעת עצמית, הבנה מעמיקה של החומר והרבה כוח רצון. 

מניסיוני האישי בלימודי הפיזיקה, אני יכולה להצביע על האתר יוקיוב כאחד מהגורמים העיקריים להצלחה שלי במגמה, לא רק בציון הגבוה אלא באהבה של ממש למקצוע ולחומר הנלמד. 

האתר נתן לי את האפשרות לחזור על החומר באופן הכי מסכם  והכי מפורט שיכולתי לבקש. 

מעבר לפעילות האינטרקטיבית של כל קיוב , המכילה את כל החומר והדגשים החשובים של אותו נושא, קיימים סיכומים מפורטים שמוסברים כל כך טוב עד שכמעט ולא צריך מורה בכלל !                                                            

בנוסף לסיכומים שקיימים לכל נושא, ישנם גם סיכומי פסיפס אשר מאחדים ומגבשים מסה גדולה של חומר לכדי כמה דפים בודדים מה שמהווה יתרון גדול לפני מבחנים מסכמים / בגרויות /  מתכונות . 

בנוסף לכל, קיימים גם פורומים באתר המיועדים לשאלות של התלמידים על דברים שאינם ברורים בתוך הקיוב. המענה על השאלות מגיע מהר ובצורה מפורטת. יתרון ענק לתלמידי פיזיקה האבודים 🙂                                       

ובנימה אישית, אני יכולה לומר כיום שלא הייתי מגיעה ליכולות ולהישגים שהגעתי אליהם בלימודי הפיזיקה ללא האתר הזה. מעבר לאתר שמגבש את כל החומר בפיזיקה בצורה מפורטת ומעניינת, הוא משמש כ"גב" וכבטחון לתלמיד שיודע שאם הוא יעבור על הקיוב באופן מסודר וישקיע את הזמן הדרוש בהבנת הסיכומים – הוא מוכן לכל שאלה שתינתן לו. שהרי ביטחון הוא לעיתים המפתח להצלחה.                                                       

לכן, אני ממליצה על האתר בחום ובטוחה שעם תחילת השימוש בו, כבר תבינו כמה הוא מועיל, ואיך לא ידעתם עליו קודם ?!

טיפים: אגיד את זה כבר בהתחלה, פיזיקה הוא לא מקצוע פשוט, בכלל! הוא ללא ספק המקצוע הכי מסובך בשל היותו גם בעל חומר תאורטי וגם חומר טכני. ואתר יוקיוב עזר לי מאוד ללמוד כמו שצריך ולהוציא את ה97 שאליו שאפתי. צריך להשתמש באתר הזה כמו שצריך!

אגיד לכם דברים שהסקתי לבד והתמדתי בהם בעת השימוש ביוקיוב:

1. קודם כל, תתנו דגש ענק לאזור האדום של "שימו לב" יש שם הערות ממש חשובות שיכולים להציל לכם שאלת בגרות.

2. אם אתם. לא מבינים משהו, אל תמהרו לשאול בפורום, תחזרו שוב על הנאמר, או שתחפשו משהו דומה. ורק בסוף תשאלו אם השאלה ממש לא סוגרת לכם פינה במוח. אבל אל תניחו שזה המקור הראשי שיענה לכם על השאלות. 

3. כמו כן, בסוף כל נושא בקיוב מסוים, כדאי שיהיה דף לצידכם ותרשמו כל הדברים החשובים–הגדרות, נוסחאות, משפטים חשובים ואת זה תשננו כל הזמן, בנוסף לדפי הסיכום. כמו כן, כדאי להוסיף מסקנות משאלות בכלל ושאלות אמריקאיות בפרט – כי היישום התאורטי הכי מתקיים שם וללא זה – כל החלק הטכני לא שווה את זה. תמיד תסכמו, אתם לא תבינו כמה זה יעזור לכם בתרגולים ובעיקר כחזרה אחרונה לפני מבחן.

4. אל תמהרו לסיים קיוב או שאלה, תנסו להבין עד הסוף, ורק בסוף אם לא הבנתם ואין מי שיעזור – תנחשו. ושאלות כאלה תמיד כדאי לחזור שוב ושוב ולהבין את הבסיס.

– לסיכום, אתר יוקיוב יוכל לתת לכם ללא ספק את ה100 בפיזיקה, רק בתנאי שתשתמשו בו כמו שצריך, באיטיות ולא בחיפזון – בין אם בעניין שאילת השאלות ובין אם "לסיים ת'קיוב כמה שיותר מהר ". 

שיהיה לכם בהצלחה רבה!

 

ואל תשכחו – פיזיקה זה מקצוע לחיים!

אלקנה.

אלקנה קולטקר

ציון סופי: 97

שירה אלקובי

ציון סופי: 94

במהלך שלוש שנות הלימוד שלי לפיזיקה נעזרתי רבות ביוקיוב.

לא פעם תתקלו במצב בו פספסתם שיעורים וחסר לכם נושאים בלימוד, מה שמביא אותכם למצב בו גם בשיעורים הבאים לא תבינו מה המורה מלמד ..

בעזרת יוקיוב תוכלו להשלים את החומר שחסר לכם בזמנכם הפנוי.

לי אישית יצא הרבה פעמים בתקופות העמוסות ללמוד נושאים שלמים רק מיוקיוב . ההסברים והשאלות הבאות אחריהם מעבירות את החומר בצורה טובה וייסודית וכך ניתן להדביק את הקצב של הכיתה ולחזור להבין בשיעורים .

אני ממליצה בחום להשתמש ביוקיוב במשך השנה ולעבור כל הנושאים גם לפני המבחן, זאת הדרך הכי טובה מבחינתי לחזור על החומר שנלמד בתחילת השנה וכבר נשכח.

לפני מבחנים אני ממליצה להדפיס את דפי הסיכום שמכילים את הדברים החשובים והם גם קצרים כך שנוח לקרוא אותם לפני המבחן.

 

בהצלחה. בטוחה שתצליחו 🙂

שירה

במהלך לימודי הפיזיקה שלי נעזרתי המון ביוקיוב, האתר היווה חלק ניכר בהבנה ובלמידה שלי במהלך כל 3 השנים. אני ממליצה להיעזר ביוקיוב כאשר פספסתם שיעור על נושא מסוים, אך גם כמקור לתרגול והבנה יסודית של החומר. אני ממליצה לפני תחילת התרגול של נושא מסוים, לוודא שהבנתם את הרעיון התאורטי שלו עד הסוף ואת כל העקרונות שבבסיסו- לבצע את הפעילות האינטראקטיבית ולקרוא את הסיכום ולא להתייאש או לעבור הלאה לפני שהבנתם עד הסוף. לעתים זה נראה ארוך אך הזמן שתשקיעו בהבנה הבסיסית עשוי לחסוך לכם זמן רב של ניסיונות תרגול רבים ואפילו תסכול לא מוצדק.
 
כאשר אתם לא מבינים נושא או רעיון עד הסוף אל תתייאשו מלנסות להבין ואל תתביישו לשאול בפורומים השונים כי ההבנה העמוקה היא המפתח להצלחה בתרגול. אל תמהרו לסיים את הקיוב רק כדי להגיש אותו, בסופו של דבר אם תתאמצו להבין את העקרונות ואת התשובות לשאלות (גם אלו שלא הצלחתם) אתם תצאו מורווחים.
 
אני מאוד ממליצה על למידה מהאתר גם לקראת מבחנים- לעבור על הסיכומים וכן סיכומי הפסיפס ורק אז להתחיל לתרגל מהחוברת של הבגרויות. ככה החומר מסודר בראש ואפשר לתרגל ברצף ובצורה מסודרת.
 
ולסיום- אל תשכחו גם להאמין בעצמכם וביכולות שלכם!! אתם לא הראשונים שעושים את הבגרות ואתם בהחלט יכולים לסיים בציון טוב אם רק תתמידו ותלמדו.
בהצלחה רבה,
נועה.

נועה חניה

ציון סופי: 98